Ako si vybrať správnu farbu do interiéru?

Keď sa nasťahujete do svojho nového domu alebo bytu, tak ho spravidla plánujete prispôsobiť svôjmu vkusu, či len chcete oživiť interiér vo svojom terajšom bývaní, premaľovanie stien patrí k jednému z najobľúbenejších riešení.

Keď sa nasťahujete do svojho nového domu alebo bytu, tak ho spravidla plánujete prispôsobiť svôjmu vkusu, či len chcete oživiť interiér vo svojom terajšom bývaní, premaľovanie stien patrí k jednému z najobľúbenejších riešení.

V prvom rade si ujasnite aké miestnosti plánujete maľovať a akému účelu majú tieto miestnosti slúžiť. Napríklad pokiaľ plánujete maľovať kúpeľňu, alebo inú miestnosť so zvýšenou vlhkosťou, tak by ste mali siahnuť po farbe ktorá dobre odvádza vodnú paru. Do obývačky, spoločenskej miestnosti alebo inej miestnosti ktorá má pôsobiť reprezentatívne odporúčame zvoliť farbu s vyššou belosťou.

Klasikou na ktorú sme všetci zvyknutí je pri maľovaní stien predovšetkým biela farba, akou je napríklad biela akrylátová farba KREISEL 012. Vyznačuje sa vysokou belosťou a je tak ideálna pre reprezentatívne miestnosti a pracovné kancelárie. Okrem toho má aj hygienický ATEST - certifikát ktorý radí túto farbu k jednej z najekelogickejších a zdravotne najnezávadnejších interiérových farieb na slovenskom trhu. Je navyše umývateľná, výborne odoláva vlhkosti a taktiež prepúšťa vodnú paru (paropriepustnosť).

Pri malovaní interiéru sa však vôbec nemusíte obmedzovať iba na bielu, ale naopak sa nemusíte bát siahnuť aj po iných farebných odtieňoch. Jedným z tipov pri výbere farieb je, že studenšie farby ako napríklad fialová, zelená či modrá priestor opticky zväčujú, naopak pri použití teplých tónov ako sú napríklad žltá, červená alebo oranžová miestnosť opticky zmenšujete a tak pokiaľ máte prevažne malé miestnosti, teplým odtieňom by ste sa mali vyhnúť.

V súčasnosti sa na trhu nachádza široká ponuka interiérových farieb, ktoré vám namiešajú do rôznych odtieňov a jednou z nich je akrylátová interiérová farba KREISEL SUPER COLOR  FARBE 014, ktorá má taktiež hygienický ATEST. Dostupná je až v 360 farebných odtieňoch a tak sa nemusíte bát že by ste si nemohli vybrať. Okrem toho je umývateľná, dobre odoláva vlhkosti a taktiež je aj paropriepustná, čo znamená že je vhodná aj do miestností so zvýšenou vlhkosťou.

Tak ako pri celkovom zariaďovaní domu a bytu, aj pri malovaní platí, že by ste mali spojiť praktickosť s estetickosťou. A tak nevyberajte len farbu ktorá bude dobre vyzerať, ale aj dobre fungovať.