Fasádne farby

Fasádne farby dodávajú fasáde nielen farebný odtieň, ale pre fasádu majú aj významnú ochrannú úlohu. Kvalitný náter zabráni prenikaniu vlhkosti z dažďovej vody do omietky a zatepľovacieho systému. Farba navyše vyhladzuje štruktúru omietky a nečistoty sú lepšie zmývané dažďovou vodou. To isté sa stáva so spórami rias, lišajníkov alebo húb, vďaka čomu sú natreté fasády menej náchylné na biologický porast. Tento efekt je obzvlášť výrazný, keď používame farby na báze silikónu, ako sú SILIKON NANOTECH FARBE 006 alebo BIOFARBE 008. Silikón obsiahnutý v týchto výrobkoch zlepšuje odolnosť voči nečistotám a uľahčuje umývanie povrchu.

Tieto farby sú taktiež paropriepustné, čo ich robí vhodnými na steny s vysokými požiadavkami na difúziu vodných pár. Fasádne farby sú vhodné nielen na zatepľovacie systémy, ale aj ako povrchová úprava na vápenno-cementové omietky alebo betónové povrchy.
Vonkajšie farby je možné použiť nielen na fasádu, ale aj do interiéru. Vysoká odolnosť voči umývaniu alebo oteru z nich robí ideálne riešenie na maľovanie intenzívne vyťažených miest, ako sú schodiská a chodby.

Farby nie sú len o maľovaní nových fasád, farby sú tiež najlepším riešením na osvieženie budovy a vykonanie renovácie. SILIKAT FARBE 002 je ideálna na renováciu historických budov. Nezabudnite na špeciálne riešenia a vlastnosti farieb, v ponuke máme ELASTIC FARE 007, ktorá premosťuje vlasové trhliny v podklade až do 0,5 mm.

Ponuka farieb je doplnená prostriedkami na prípravu podkladu, teda penetračnými nátermi. Pod všetky farby odporúčame hĺbkovo penetrujúci GRUND-SG 302, ktorý je možné použiť na väčšine povrchov.